Tütün Nereden Alınır ?

Tütün nereden alınır sorusu  açık  veya sarma tütün kullanıcılarının  en çok zorlandığı konulardan birisidir.Gerçek  Adıyaman  tütünü  veya  Çelikhan tütünü satın almak için bir  kaç  yol bulunmaktadır.

Bunlardan  birincisi  Adıyaman iline  gelerek   tütün üretimi  ile  iştigal eden  çiftçilerin  ürünlerini satmak üzere vermiş oldukları Adıyaman Tütün pazarından  satın  alabilirsiniz.

Adıyaman tütün pazarı her hafta pazartesi ve cuma günleri sabah erken saatlerinde açılan pazar güneş doğduktan sonra   kuruluyor 2. 3 saat sonra kaldırılır sabah 4.30 da açılan pazar kışın 11.00 a kadar ,yazın ise en geç 09.00 – 09.30 arası pazar kaldırılır.Bunun  nedeni ise  bütün tütünler  güneşten korunması içindir .Satılan satılır satılmayan tütünler bir sonraki pazarın oluşmasını beklerler.

Satın almak için diğer bir  yol  ise internet  üzerinden tütün satışı  ile  iştigal eden firmalarda bulabilirsiniz.Burada  dikkat  edilmesi  gereken nokta  internette  bir  çok  tütün satışı  ile  iştigal eden firma  olmasına  rağmen  bir  çoğu  güvenilir  değildir.Tütün satışı  yapan  firmanın    çiftçi  olması  ve  uzun  süredir  bu işle  iştigal etmesi  çok  önemlidir.

Sonuç  olarak www.tutunpazari.com   firması  kendisine  ait  arazilerde tütün üretimi  yapması  ve  üretilen tütünleri  kalite  standardına  göre  tasnif  ederek  siz  tüketicilerin  kullanımına sunmaktadır. Bu nedenlerden  dolayı tutunpazari.com  size en kaliteli ve uygun fiyatlı sarmalık tütünü gönderecektir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 31