Tütün alırken nelere dikkat etmeliyiz

Tütün alırken dikkat etmemiz gereken bir çok nokta  bulunmaktadır.Her şeyden önce neden açık tütün  sorusunun en güzel cevabı paket sigaralara yapılan zamlardır çünkü yapılan zamlardan sonra bir çoğumuz ya tütün içmeye yöneldik yada sigarayı bırakmaya başladık.Bu yüzden ; Kaliteli Adıyaman Tütünü tütün alırken İlk önce  tütüncüden tezgahtaki en hafif en yumuşak tütünü isteyin. Eğer satıyorsa muhtemelen ege  tütünü verecektir. Ege tütünü çok kaliteli bir tütün değildir.Bu tütün çok hafif bir  tütündür ama siz bu kadar hafif bir tütünü içemeyeceğiniz den başka bir tütün denemeniz gerekebilir. Uyanık geçinen bazı  tütüncüler sert tütünü yumuşatmak için üzerine su püskürtürler. Buda tütüne zarar verir.İçerken külüne bakın eğer  külde siyah benekler oluşuyorsa, siz silkelemeden kendisi düşüyorsa almayın

Organik Adıyaman Tütünü tütün alırken Bazı  uyanık tütüncüler hafif olan tütünleri sertleştirmek, koyu renkli olanların rengini sarartmak için tütüne kükürt serperler. Böylece  tütünlerin külü leş gibi simsiyah olur. Ağzınızda iki dakika tutamazsınız, dumanı burnunuzu yakar. 

İyi tütünün külü koyu kahve olur  siyah lekeler bulunmaz. En önemli husus ise, tezgah başında beğendiğiniz tütünü hemen öyle  bir kilo falan almayın. Öyle bir iki gün idare edebilecek kadar alıp iyice bir deneyin. beğenirseniz ve paranızda varsa 3 kilo alın çünkü  aynı tütünü bir daha  kolay kolay bulamayabilirsiniz.

Adıyaman Tütünü tütün alırken Son olarak sardığınız veya satıcının sardığı sigaradan derin bir nefes çekin.Eğer o nefesi boşaltırken duman boğazınızı yakıyorsa iyi bir tütün değildir.O, belki de tütün bile değildir. uzak durun!

Bu nedenlerden   dolayı tutunbayi.com  size en kaliteli ve uygun fiyatlı sarmalık tütünü gönderecektir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 31