Organik Tütün Nerede Bulurum ?

Organik tütün içerisinde katkı  maddesi  bulunmaması  nedeniyle ön plana çıkmaktadır.Özellikle endüstriyel üretim  sonucu  zaman içinde artık birçok üründe ilaçlı ve kimyasal madde kullanımı ile birçok faydalı ürün zararlı duruma düşmüş durumda. Bunun sonucunda Meyve sebze ve birçok üründe artık kullanılan zararlı kimyasal maddeler bu ve buna benzer ürünleri maalesef kullanılamaz hale getirmiş durumdadır.

Aynı sorun Adıyaman ve Çelikhan yöresinde  yetişen tütünlerde de bulunmaktadır. Adıyaman Tütünü veya Çelikhan Tütünü olarak adlandırılan açık tütün dediğimiz ürünün de yetişme ve son aşamalarında kimyasal ve farklı ilaçlar kullanılmaktadır.

Biz kendimize  ait  arazilerimizde 10 yıldır tütün ekimi  yapmaktayız. Özellikle tütün üretiminin  bütün safhalarında gerek ekimi esnasında gerekse kıyım ve son tüketiciye ulaştırma aşamalarında kontrol etmekteyiz.Tek amacımız Organik Tütün  satın  almanız için  bütün çabayı  göstermektir. Çünkü içimi ve lezzeti açısında ilaçlı tütünler boğaz yakıp, balgam çıkarmaya sebep olmaktadır.

Aynı zamanda ilaçlı olmasından dolayı da rengi altın sarısı gibi olup görünüşü sera ürünleri gibi cezbetmektedir.Doğal katkısız organik tütünler ise renkleri o kadar altın sarısı değil bunlara göre biraz daha mat renkte olup içimi ise kesinlikle açık ara fark vardır.Bu nedenlerden   dolayı tutunbayi.com  size en kaliteli ve uygun fiyatlı organik  tütünü gönderecektir.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 31